מהי שגיאה 404?שגיאת HTTP 404, הדור הרביעי, שגיאה 404, קובץ לא נמצא או "דף לא נמצא" הוא קוד תגובה רגיל של פרוטוקול אינטרנט, בתקשורת רשת האינטרנט, כדי להראות שהלקוח הצליח ליצור קשר עם מארח נתון, אך השרת לא הצליח למצוא את המבוקש. הודעה זו מופיעה בדרך כלל כאשר דפדפן האינטרנט מנסה ליצור קשר עם אזור אחסון לא מקוון או מטמון, אך לעולם לא כאשר הלקוח מנסה ליצור קשר עם הקבצים או התיקיות שהוא רוצה. באופן כללי, תוכן ההודעה 404 קצר למדי ומוגבל, ומורכב ממילה אחת או ביטוי אחד, מזהה התוכן או שם הקובץ, ואחריו כתובת הדף (כתובת אתר יחסית). עם זאת, חלק מהדפדפנים עשויים לשלב את פורמט התוכן של הודעת 404 עם סוגי מידע אחרים כדי להציג פרטים שונים על השגיאה.


הסיבה השכיחה ביותר לשגיאה 404 היא שימוש בעוגיות או במידע אחר בטפסים הנשלחים עם הדפדפן של הלקוח. אם זה המצב, הדפים המבוקשים יהיו אלה שכבר הותקנו במחשב המשתמש. כאשר דפדפן מקבל מידע ממקור לא ידוע, הוא ינסה למצוא חיבור תואם על ידי ניסיון לפתוח קובץ התואם את הבקשה או הסיומת או הנתיב. אם לא ניתן למצוא את המידע, השרת יחזיר שגיאת 404. כמו כן, ייתכן שהשרת או המיקום יחזירו שגיאה אחרת, כגון שרת לא נמצא. במקרה האחרון, המיקום יקבל רק קבצים או מיקומים שאינם קיימים.


בעבר לא היו דרכים טובות לאבחן ולתקן את בעיית השגיאות 404. עוד בימי הלסיון של פעם, אם אתר אחד לא עבד, סביר להניח שגם האחרים ייכשלו. עם זאת, חלו מספר שיפורים בשפת התכנות באינטרנט במהלך השנים. אחד מהשיפורים הללו הוא תמיכה בקודים ספציפיים לשגיאות בדפי אינטרנט. הייתה רק שגיאת הקוד הכללית ששימשה לציון שלא ניתן למצוא קובץ. אולם ככל שדפדפנים נוספים הפכו מסוגלים לתמוך בקודי שגיאה, מפתחים החלו להוסיף קודים שיאפשרו לדפדפן הלקוח לקבוע אם הוא מצליח למצוא את הקובץ או המיקום, כמו גם פרטים נוספים.


אם תקליד את שגיאת 404 במנוע החיפוש המועדף עליך, תראה בצד ימין רשימת קישורים המציינים מתי מקור השגיאה. לדוגמה, ייתכן שתראה "לא ניתן לפתוח חלון ברירת מחדל. שגיאה זו נגרמה מכיוון שהקובץ או המיקום שצוין אינם במערכת." הודעות השגיאה הללו מועילות מכיוון שהן מספרות למנהל האתר בדיוק מה עליו לעשות כדי לפתור את הבעיה.


אם מנהל האתר רוצה לדעת יותר על קודי שגיאה, הוא יכול להקליד את כתובת האתר של דף שגיאה 404, ואחריה "שגיאת קוד. שגיאה זו נגרמה מכיוון שלא ניתן למצוא את התוכן המבוקש." לאחר מכן, הם יכולים לראות את פרטי השגיאה, שעשויים לכלול תיאור של הבעיה וקוד אופציונלי שניתן להשתמש בו כדי לתקן את הבעיה.


אם מפתח רוצה לדעת יותר על דפי שגיאה, עליו להקליד גם את כתובת האתר של כל דף שגיאה, ואחריו "קוד 404. שגיאה זו נגרמה מכיוון שלא ניתן לאתר את הדף המבוקש". לאחר מכן, הם יכולים לראות את פרטי השגיאה, שעשויים לכלול תיאור של הבעיה וקוד אופציונלי שניתן להשתמש בו כדי לתקן את הבעיה. בנוסף, דף השגיאה יכיל לעתים קרובות הפניה המפנה את מנהל האתר לדף אודות שגיאה, שם הוא עשוי למצוא מידע נוסף על הבעיה.


שגיאות 404 עמודים מופיעים לעתים קרובות כאשר מנוע החיפוש מנסה לגשת לדף אינטרנט שאינו זמין. לדוגמה, אם הדף היה רשום בספרייה אך לא נשלח על ידי משתמש אנושי, תיבת החיפוש עשויה להחזיר הודעת שגיאה במקום לאפשר למשתמש להמשיך בפעולה הרצויה. בדרך כלל זו תוצאה של שימוש במנוע חיפוש אוטומטי שאינו מסוגל לגשת לנתונים הדרושים, או מבעיה בקישור לדף. כמה מפתחים ומעצבים בוחרים ליצור 404 דפי שגיאה ידידותיים SEO, המציגים את הדף לעתים קרובות כ"הפניה מחדש "לדף הבית.


הודעת השגיאה שנוצר על ידי מנוע החיפוש עלולה לעיתים לגרום לבעיית ניווט. כאשר המשתמש מקליד שאילתת חיפוש ומנוע החיפוש מחזיר שגיאת "404 נמצא", המשתמש מועבר לדף שבו הוא אינו יכול להמשיך עקב שגיאה שנוצרה על ידי מנוע החיפוש. הדרך הטובה ביותר להימנע מכך שזה יקרה היא לוודא שהאתר שלך מכיל רשימת קישורים המפנים לדפים שלדעתך המבקרים יוכלו להגיע אליהם. בדרך זו, אם מבקר מקליד מילת מפתח מסוימת ומנוע החיפוש לא יכול למצוא את האתר שלך במסד הנתונים של אתרים המכילים את מילת המפתח הזו, הוא יופנה לאחד האתרים האחרים שלך.

0 views0 comments