חדשנות חברת גוגלהמטה התאגידי של גוגל מבוסס בקליפורניה והיא אחת החברות הגדולות בעולם. כל המוצרים שלהם נמכרים באינטרנט והם גם בעלי רוב נתח בשוק החיפוש, מה שהופך אותם לאחת החברות המצליחות בעולם כיום. התרבות בגוגל מאוד ארגונית ויש מעט מאוד מקום לאינדיבידואליות בקרב העובדים שלהן. זה אולי אומר שחברת גוגל לא גדולה באישיות כמו חברות אחרות ואישיותם של כמה מעובדיהן יכולה אפילו לגרום לאנשים לכעוס מאוד.


עובדים ב- Google עובדים בסביבה הדומה מאוד לתאגיד. עם זאת, עובדים ב- Google עובדים תמורת הרבה יותר כסף ממה שרוב העובדים מרוויחים בתפקידם הנתון במקום העבודה. ההבדל בין עובד בתאגיד לבין עובד בחברת בת של גוגל הוא שלראשונה יש את היכולת לנהל דברים ואילו לשני אין שום דרך לעשות זאת. זהו ההבדל העיקרי בין מה שעובד גוגל חושב על עצמו לבין מה שעובד תאגיד חושב על עצמו. זה מה שהופך את מקור התמונה של גוגל למצרך כה יקר.


דבר אחד המשותף לכל המנהלים של גוגל הוא שכולם רוצים להיקרא עובדים טובים. כל עובד רוצה להוכיח שהם עומדים במשימה כל יום והם רוצים לעזור לשפר את Google. מנהל גוגל נשפט על פי יכולתו להתמודד עם הפרויקטים השונים שעובדים על גוגל ולעתים קרובות כאן נכנס ההבדל בין המנהל לעובד. עובד יגיע לעבודה כל יום במחשבה שהוא רק שם לבצע את העבודה והיום יסתיים באותה הדרך, ללא קשר לאילו משימות ניתן לו לבצע.


לעובדי Google נשאר מעט זמן ביום לעצמם ולאינטרסים שלהם, כך שלרוב הם מודאגים יותר מאיזה פרויקטים המנהלים שלהם משלימים ממה שהם עושים בעצמם. יחס זה כלפי מנהלים ועבודתם הוא האחראי לבעיות רבות בגוגל. צוין כי חלק ממנהלי גוגל בעצם דואגים יותר לעבודה שלהם מאשר לחיים שלהם. התרבות בגוגל היא כזו שהעובדים נוטים לתת למנהלים שלהם יותר מדי קרדיט כשהכל הולך טוב, והם נותנים יותר מדי אשמה כשהדברים לא טובים.


למרבה המזל, גוגל מבינה שצריך יותר מאדם אחד כדי לנהל חברה נהדרת והיא מנסה לשנות את התרבות הקיימת שם כדי לוודא שכל עובדיה מסורים למשימה. גוגל לא רק מעסיקה אנשים, היא מלמדת אנשים. עובדים שמלמדים אותם להתמקד בחדשנות במקום בפינוק עצמי עשויים להיות קלים יותר לפתח קריירה חזקה בחברה. גוגל לא מסתמכת רק על מנהל מצוין, אלא על כלל העובדים. זהו גורם עצום המשפיע לא רק על התפתחות הקריירה של הפרט אלא על הארגון כולו.


הסיבה שלגוגל יש בסיס עובדים כה חזק, הכולל כמה מהאוניברסיטאות הטובות בעולם, היא מכיוון שהתרבות של הארגון כל כך חדשנית. היא מעוניינת לפרוץ את גבולות הטכנולוגיה כדי להעלות רעיונות חדשים. העובדים ב- Google מתגאים בעבודתם ויש להם תחושת גאווה והישג עוצמתית כאשר העבודה שלהם מוכרת. הנכונות שלהם לנסות משהו אחר היא מה שהביא לגוגל הצלחות רבות. התרבות החדשנית של החברה היא דבר שנערץ על ידי עובדים ברחבי העולם.


ניתן לראות את אחת הדוגמאות הטובות ביותר לחדשנות של Google במסגרת המהלכים האחרונים שלהן לשיפור תרבות מקום העבודה שלהן. גוגל רוצה לחרוג מהספקת מיקום לעובדים לעבודה. במקום זאת, הם רוצים לספק סביבה שבה קל להם יותר ללמוד ולהשתתף בקניין הרוחני של גוגל. היוזמות החדשות במקום העבודה הן חלק מתוכנית ארוכה לשיפור היעילות של החברה כולה, כמו גם שיפור הסיכויים שהחברה תחדש שוב. תרבות החדשנות בגוגל היא דבר מעורר התפעלות וקשה לחקות אותו, אך הוא בהחלט ייחודי.


אנשים שעובדים בגוגל רוצים לאתגר אותם והם רוצים להרגיש שהם עושים את ההבדל בעולם. גוגל רוצה להיות מנוע החיפוש מספר אחת. הדרך בה מתייחסים לעובדים בגוגל אינה דומה לשום סביבת עבודה אחרת. עם ההתמקדות שלהם בעבודה כצוות ולא כפרטים, והרצון שלהם תמיד לחפש דרכים לשפר את אופן העבודה, נראה כאילו גוגל נחושה לשמור על סגנון סביבת העבודה שנבנתה עבורה. אותם בעשור האחרון.

8 views0 comments