הסבר על Google Forms

Updated: Nov 28, 2021היא תוכנת ניהול סקרים מקוונת הנכללת כחלק מחבילת החינם המקוונת של Google Docs הזמינה מ- Google. השירות כולל את Google Docs, Google Sheets, Google Slides ו- Google Drawings. Google Forms זמין כרגע רק כיישום אינטרנט.


אחת התכונות המסודרות של Google Forms היא התאמה אישית של השאלון. אתה יכול לבחור איזה סוג שאלות אתה רוצה להישאל, כמה שאלות לשאול, איך לשאול את השאלות האלה ואפילו היכן אתה רוצה שקטע התשובה יופיע. תוכל להתאים כל שאלון של Google Forms לצרכים הספציפיים שלך. אחת הדרכים לראות כיצד Google Forms מאפשרת לך להתאים אישית את התוצאות שלך היא להשוות בין סוגי השאלות השונות המופיעות בטופס אחד לבין השאלות הבודדות בגיליון האלקטרוני המתאים.


לדוגמה, אם היית ממלא סקר מסעדות, תתבקש לבחור מבין מספר מסעדות אפשריות. בגיליון אלקטרוני תהיה לך אפשרות ללחוץ על כל בחירה ותקליד את תגובתך. ייתכן שתראה גם הערכה כלשהי, כגון לאדם או למנה. סוגי שאלות אלו ואחרות ניתנות להתאמה אישית באמצעות טפסי Google. למעשה, הטפסים מאפשרים לך ליצור סקרים משלך גם כן, שהיא תכונה שלא הייתה זמינה לפני הגעת Google Forms.


תכונה פופולרית נוספת של Google Forms היא השימוש במספר אפשרויות תגובה. המשמעות היא שאם תבחר סוג שאלה כמו חידון, תוכל להכניס שאלות שונות והתוצאות יחזרו אליך במגוון דרכים, חלקן יהיו מיידיות. Google Forms מאפשר גם השלמת סקרים מרובים בתוך פרק זמן מסוים. ניתן לעשות זאת על ידי סימון כל סקר שיצטרף אליו.


תכונה מועילה נוספת של Google Forms נובעת מכך שהיא מאפשרת למשתמשים להזין מידע בתחומים שונים. באמצעות תיבות טקסט, שמות, כתובות דוא"ל וכן הלאה תוכל להזין את המידע שלך באופן המאפשר לך ליצור טפסים שקל לקרוא ולהבין. יצירת כלים מקוונים כמו אלה יכולה להועיל מאוד למי שמחפש שיטה קלה ופשוטה להזין מידע. יתר על כן, השימוש ב- Google Forms מאפשר למשתמשים לשמור את תגובותיהם במסד נתונים כך שיוכלו לאחזר אותן מאוחר יותר. כלי מקוון כזה הוא משהו שכולם צריכים לנצל היום.


אחד ההבדלים העיקריים בין כלי מקוון כמו Google Forms לבין שאלון הוא כמה תגובות הוא מאפשר לפני סיבוב התגובות הבא. כלים מקוונים כגון אלה מאפשרים לך ליצור מספר תגובות, בעוד שבשאלון עליך להגביל את מספר התגובות שניתן לקבל. זה חשוב מכיוון שעם מספר התגובות אתה מסתכן שאנשים רבים יענו לא נכון. עם Google Forms לא תסתכן בכך. מכיוון שהוא מאפשר לך להגביל את מספר התשובות ואת סוג התגובות התשובה הנכונה היחידה תיבחר.


בעזרת Google Forms תוכל גם ליצור מסד נתונים טבלאי. שימוש בבסיס נתונים טבלאי יאפשר לך לתפעל ולצפות במידע המוזן ביתר קלות. זה מאוד מועיל ליצירת דוחות וגרפים המאפשרים לך לקבל החלטות טובות יותר ומודעות יותר. כל הדברים האלו אפשריים בזכות התוכנה שמספקת Google Forms.


ההבדל העיקרי האחרון בין הגיליון האלקטרוני ל- Google Forms נובע מאופן שמירת התגובות בגיליון האלקטרוני של Google. עם הגיליון האלקטרוני, אתה נאלץ לבחור או להעתיק את התגובה או להזין אותה ידנית למסד הנתונים הטבלאי. עם השימוש ב- Google Forms כל הבעיות האלה נמחקות. Google Forms שומר תגובות למסד נתונים המתעדכן אוטומטית בכל פעם שהמשתמש מזין מידע חדש ומזין שאלות חדשות.

5 views0 comments